Lamine Diş

Lamine diş kaplaması, diş üzerinde en az törpülenmiş kaplamadır. Bu tür kaplamanın, tüm diş üzerinde ince bir tabaka halinde işlenmesi gerekir, bu da Latince’de bıçak kaplaması anlamına gelir.

Biz Sizi Arayalım!

  Neler Yapıyoruz?

  Dent Leon Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinikleri alanında güncel ve güvenilir, tedavi, yöntem ve teknolojileri konforlu koşullarla hastalarına sunar.

  Lamine Diş

  Lamine diş kaplaması, diş üzerinde en az törpülenmiş kaplamadır. Bu tür kaplamanın, tüm diş üzerinde ince bir tabaka halinde işlenmesi gerekir, bu da Latince’de bıçak kaplaması anlamına gelir. Bu protezin en koruyucu uygulamasıdır çünkü dişlerde küçük çapaklar oluşur.

  Lamine Diş Kaplama Nedir?

  Lamine diş, dişlerin kesilmeden yalnızca ön yüzlerinin inceltilmesiyle yapılan ve sağlam diş dokusunun minimum şekilde kaybedilmesinin amaçlandığı bir tedavidir. İnceltilen bölgeye lamine dişlerin yapıştırılma uygulamasına verilen isimdir. Günümüzde insanlar için estetik bir gülüş son derece önem taşımaktadır. Bunun için lamine diş tedavisi de oldukça tercih edilen bir tedavi yöntemidir.

  İngiliz Hastamıza Uygulanan Lamine Diş Tedavisi

  Herhangi bir beyazlatma işleminden sonuç alınamaması gibi durumlarda, çürümüş olan dişlerde çürüğün temizlenmesini ve dişte meydana gelmiş olan zararın düzeltilmesi için gerçekleştirilen bir tedavi yöntemidir. Bu işlem için öncelikle dişlere törpüleme işlemi yapılır ve ardından kaplama için ölçü alınır. Ölçünün alınmasının ardından yaklaşık olarak 7 gün kadar bir süre dişlerin yapılacak olan işleme hazır olması için beklenir. Dişlerin ve kalıpların hazır olmasının ardından ise prova gerçekleştirilerek doktor ve hastanın onayının ardından yapıştırma işlemi gerçekleştirilir.

  Lamine Diş Kaplama Hangi Durumlarda Yapılabilir?

  • Ön dişler deforme olduğu zaman,
  • Dişler deforme olmuş ve güzelliğini koruyamıyorsa,
  • Herhangi bir darbe veya sebepten dolayı kırılan dişleri onarmak ve doğal görünümüne kavuşturmak istenildiği zaman,
  • Güzel bir gülümseme istendiğinde,
  • Herhangi bir beyazlatma işleminden geçmemiş ve koyu renkli dişlere sahip kişiler,
  • Çürük ön dişlerin temizlenmesi ve dişlerdeki hasarın düzeltilmesi gerektiğinde,
  • Estetik nedenlerle diş teli takmamış ve dişleri ayrılmış hastalar için,
  • Dişlerinin şekli ve duruşundan memnun olmayan hastalar için yaygın olarak kullanılan bir kaplama türüdür.

  Lamine Diş Kaplama Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  Tedavi süreci çok kısadır ve kaplama çok uzundur. Giymesi kolay değildir ve rengini değiştirmez. Lamine diş kaplaması da herhangi bir bakım gerektirmez. Boyayı uzun süre kullanmaya devam etmeniz için günlük ağız bakımı yeterlidir. Laminat yarı saydam olduğundan dişlerinizdeki kaplama gibi değil, dişleriniz kadar doğal görünür. Çok sert yiyecekleri dişlerinizle kırmaya çalışırsanız, lamine kaplama hasar görebilir ve hatta çatlayabilir.

  Öncesi Sonrası