Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum diş kaplama işlemi esnasında herhangi bir ağrı hissedilmemesi amacıyla kesme işlemleri lokal anestezi altında gerçekleştirilir.

Biz Sizi Arayalım!

  Neler Yapıyoruz?

  Dent Leon Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinikleri alanında güncel ve güvenilir, tedavi, yöntem ve teknolojileri konforlu koşullarla hastalarına sunar.

  Zirkonyum Diş Kaplama

  Zirkonyum diş kaplama işlemi esnasında herhangi bir ağrı hissedilmemesi amacıyla kesme işlemleri lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Sonrasında ise bir ağrı hissedilmemesi için dişin üzerine ince bir kaplama yapılarak sıcak ve soğuk hassasiyetinin önüne geçilmesi sağlanır. Çok az insanda ağrı hissedilirken bunun yanı sıra bütün işlemler diş etlerinde sorun olmayan kişilerde 1 haftalık bir süre içerisinde tamamlanabilir. Bu hizmet, genellikle her yaşta yapılabilecek olan zirkonyum diş kaplama işlemi, gelişim döneminde olunması ve çene yapısının sürekli büyümesi sebebiyle 18 ile 20 yaş aralığındaki insanlar için önerilmez. Bunun yanı sıra diş eti hastalığı yaşayan insanların öncelikle bu rahatsızlığının giderilmesinin ardından zirkonyum diş kaplama işlemi gönül rahatlığı ile yapılabilir.

  Gülüş Tasarımı Yapılan Hasta Gülümsüyor

  Zirkonyum Diş Kaplama Nedir?

  Gri metal değil beyaz alaşım olup, klasik porselen köprülerin ve yapay uzuvların altyapısıdır.

  Zirkonyum Dişin Tercih Edilme Nedenleri Nelerdir?

  • Estetik amaçlı, beyazlatma ile elde edilemeyen ileri renklenme,
  • Ortodontik tedavinin seçilmediği konjestif hiperemi,
  • Kesikli veya hafif kavisli ve kıvrımlı dişlerin,
  • Deforme yapıya sahip eski dolguların tedavisinde,
  • Aşırı malzeme kaybı olan dişleri onarmak için köprü veya arka dişler için kaplama olarak kullanılan ön grup,
  • Protezlerin fazla implantasyonu ve gülüş estetiğinin sağlanması için ilk tercihtir.

  Estetik Açıdan Zirkonyum Dişin Avantajları Nelerdir?

  Işık geçirgenlik özelliği ile sıradan dişler gibi doğal görüntüler yakalayabilir. Sağlıklı diş minesi ışığı tamamen geçirebilir. Metal, dişlerde opak bir görünüm oluşturan klasik porselen kaplamanın bir alt yapısıdır. Bu, dişlerin cansız ve yapay görünmesine neden olur. Bu, zirkonyum kaplama ile önlenebilir. Dişlerinizi normal dişler gibi fırçalayın. Her 6 ayda bir düzenli doktor muayeneleri olası sorunları önceden tahmin edebilir ve bu sorunlara karşı önlem alabilir.

  Düzenli olarak kontrol edilirse uzun yıllar kullanılabilir. O kadar uzun süredir kullanılmıyor. Dişler canlı dokulardır ve zamanla erozyon ve diş yapısında değişiklikler görülecektir. Zirkonyum kron dişler değişmeyecektir. Zirkonyum kaplama kesildiğinden rahatsızlık duyulmaz. Diş dokusunun kaybına neden olmaz.

  Öncesi Sonrası