Sıkça Sorulan Sorular

Diş Beyazlığı Nasıl Korunur?
Merak Edilenler

Sıkça Sorulan Sorular

Diş estetiği dişlerin daha sağlıklı ve doğal görünmesini sağlamak amacı ile yüz, ağız ve çene ile doğru orantılı dişlerin daha doğal görünüme ulaşması için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Uygulama Zirkonyum, Lamine, Emax vb kaplamaları kapsamaktadır.

İmplant Tedavisi kemik gelişimini tamamlamış 14 ve üzeri tüm yaş grupları için uygulanabilmektedir. Hatta kemik kaybı yaşayan hastalar dahi belli tedaviler sonucu tedaviden yararlanabilmekteler.

İlk gün biraz tellerin sıktığı dişlerde gerilme nedeni ile hassasiyet oluşabilir. Bunun dışında herhangi bir ağrı söz konusu değildir.

Son yıllarda yerli implant firmalarıda ciddi bir gelişim sürecindedir. İthal ve yerli implantlar arasındaki en bariz fark ithal firmaların bu işi onyıllardır sürdürmeleri, AR-GE ve Firma garantileri olarak öne çıkmaktadır. Firmamız yerli implant ürünlerini çok sık kullanmaktadır ve desteklemektedir.

İmplant oyulmuş diş kemiği içerisinde zirkonyum dioksit ve titanyumdan yapılma vidaların diş kemiğine yerleştirilmesiyle yeni bir diş kökü elde etme amacıyla yapılan bir tedavidir. Halk arasındaki diğer ismi vidaya benzerliğinden dolayı vidalı diş olarakta bilinir.

Blog

En Son Yazılar

Blog sayfamızı ziyaret ederek diş tedavileri ilgili makalelerle daha fazla bilgi edinin.

Blog

Ağız Kokusu Nasıl Giderilir?

Ağız kokusu tıp dilinde halitosis olarak bilinen ve kişinin biyolojik sağlığından çok sosyal ve psikolojik sağlığını etkileyen, istenmeyen bir durumdur. Birey ya ağız kokusunun farkındadır…

Görüntüle »
Blog

Diş İpi Nasıl Kullanılır?

Sağlıklı ağız ve diş sağlığına sahip olmak için genelde diş fırçalamanın yeterli olduğu düşünülür. Oysa diş fırçalamak diş yüzeyinin sadece belirli bir yüzeyini temizler.

Görüntüle »