Diş Beyazlığı Nasıl Korunur?

Diş Beyazlığı Nasıl Korunur?

Güzel bir gülüşe sahip olmanın yolu inci gibi bembeyaz dişlerden geçer. Dişlerimizi beyazlatabilmek için birçok yöntem kullanabiliriz. Diş hekimi tarafından uygulanabilen ya da doğal diş beyazlatma yöntemleri birçoğumuz kullanıyoruz.  Diş beyazlatabilmek için mutlaka diş hekiminizin tavsiyelerine uymalısınız.

Beyaz dişlere kavuşmak kolay olsa da diş beyazlığını korumak çok büyük bir emek gerektirir.  Birçok unsur dişlerin renklerine etki eder eve zaman içinde dişlerimizde sararmalara yol açabilir. Peki diş beyazlığı nasıl korunur?

Sigara Kullanımını Sonlandırın

Beyaz dişlerin en büyük düşmanlarından biri sigaradır. Tütün mamulleri düzenli kullanımda dişlerde sararmaya yol açar. Dişlerinizde sigara kullanımına bağlı lekeler oluşmasını istemiyorsanız kullanımına son vermeye çalışın.

Kafein ve Çay Tüketiminizi Sınırlayın

Kahve, çay gibi içecekler dişlerin sararmasına yol açabilir. Gün içinde yoğun olarak kafein ve çay tüketen insanlarda beyaz dişler zamanla yerini sararan dişlere bırakabilir. Bu yüzden tüketiminize sınırlama getirin ya da tükettikten sonra diş bakımınızı yerine getirin.

Günlük Diş Bakımınızı İhmal Etmeyin

Diş beyazlığını korumak için en önemli unsurlardan biri günlük rutin diş bakımını ihmal etmemektir.  Dişlerimizin temizliğini her gün düzenli olarak yapmalıyız. Günde en az 2 defa dişlerimizi fırçalamalıyız. Ayrıca diş fırçasıyla ulaşamadığınız alanlara diş ipi kullanarak ulaşabilirsiniz.

Ağız Hijyeninize Özen Gösterin

Ağız hijyeni sağlanmadığında ağız kokusu gibi sorunlar dışında diş beyazlığı da korunmaz. Bu yüzden düzenli olarak ağız bakımımızı yapmalı ve ağız içi hijyenimizi her zaman korumalıyız.  Böylece dişlerimizin beyazlığını koruyabiliriz.

Diş Hekiminize Düzenli Olarak Görünün

Ülkemizde diş konusunda yapılan en büyük hatalardan biri sadece diş sorunu ya da ağrısı olduğunda diş hekimine gitmektir. Oysaki dişlerimizin sağlığı için diş hekimimize yılda en az 2 defa uğramalıyız. Beyaz dişlerinizi koruyabilmek için diş hekiminize düzenli olarak görünün. Diş hekiminiz tarafından sunulan önerilere uymaya özen gösterin.

Düzenli Olarak Diş Taşı Temizliği Yaptırın

Dişlerimizde zamanla yediğimiz besinlerden de kaynaklı diş taşı oluşur. Dişlerimizi düzenli olarak fırçalasak da dişlerimizde diş taşı birikimi olur. Belirli bir süre sonra diş taşları dişimizin rengini de olumsuz etkiler. Diş beyazlığını korumak için diş taşı temizliğini de düzenli olarak yaptırmalıyız.

Diş Beyazlatma Uygulamalarına Başvurun

Diş beyazlatma uygulamaları dişimizin daha sağlıklı ve bembeyaz görülmesini sağlar. Diş hekiminize göründüğünüzde ihtiyaç halinde diş beyazlatma uygulamalarını da yaptırabilirsiniz. Diş beyazlatma konusunda birçok yöntem vardır. Diş hekiminiz muayene yaparak size en uygun yöntemle diş beyazlatma uygulamalarını yapacaktır.

Diş Hekiminizin Önermediği Diş Beyazlatma Yöntemlerini Kullanmayın

Birçok kişi evde diş beyazlatma yöntemleri adı altında sağlıksız ve dişlerin beyazlığına zarar verecek uygulamalara başvurmaktadır.   Bunun dışında bazı ürünler de diş beyazlattığı yönünde reklamları yapılan ürünlerdir. Bu ürünler de dişlerinizi beyazlatma işlevine sahip değildir. Kendiniz diş beyazlatma yöntemlerine başvurmaktan kaçının. Sadece diş hekiminizin önerdiği yöntemlere başvurun.

 Diş beyazlığı korumada en önemli unsur diş temizliği, diş sağlığı ve hijyenine dikkat etmektir. Detaylı bilgi için https://dentleon.com/tedaviler/dis-beyazlatma/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş: