Diş İpi Nasıl Kullanılır?

Diş İpi Nasıl Kullanılır?

Sağlıklı ağız ve diş sağlığına sahip olmak için genelde diş fırçalamanın yeterli olduğu düşünülür. Oysa diş fırçalamak diş yüzeyinin sadece belirli bir yüzeyini temizler. Diş aralarında bulunan bakterileri temizlemek için özel bakım yapmak gerekmektedir. Diş eti rahatsızlıklarından, düş çürüklerinden kurtulmanın yolu ise diş ipi kullanmaktan geçmektedir. Diş ipi kullanımı ile ilgili detaylar;

Diş İpi Nasıl Kullanılır?

Diş ipinin nasıl kullanıldığını bilmiyor olabilirsiniz. Dent Leon tarafından bizlere aktarılan diş ipi kullanımını sizlere aktarıyoruz.

  • Seçeceğiniz diş ipinin uzunluğu ortalama 50 cm olmalıdır. Her iki elinizin orta parmağına çok sıkmamak şartı ile parmaklarınızda sıkın.
  • Diş ipi baş parmağınız ile işaret parmağınız arasında gergin bir şekilde olsun. İpi önce diş aralarına geçirerek koparmadan, diş etine zarar vermeden kullanmaya çalışın.
  • Diş eti C şeklinde eğik bir şekilde olmalı. Diş aralıklarında aşağı ve yukarı nazik bir eğim vererek dişinizi temizleyin. İpin diş eti çizgisinin altına kadar inip inmediğine kesinlikle emin olun. Her defasında diş etinin kullanılmayan tarafını kullanmaya çalışın.

İlk başta size oldukça tuhaf gelecek olan diş ipi kullanımını asla sonlandırmayın. Zamanla eliniz alışacağı için dişi fırçalamak kadar basit ve hızlı olduğunuzu göreceksiniz.

Diş İp Kullanmanın Faydası Hemen Görülür mü?

Diş ipi kullanıldığı ilk gün bile fayda getirmektedir. Diş ipi kullandığınızda kullanmadan önceki haline göre hem dişleriniz hem de diş etleriniz daha temiz hale gelir. Diş ipleri diş fırçasının dahi ulaşamadığı bölgelere ulaştığı için daha etkili olmaktadır. Nefesin tazelenmesine olanak sağladığı için diş ipli dişlerin her zaman sağlıklı olmasına katkı sağlar.

Diş İpi Kullanırken Diş Etlerim Kanıyor? Ne Yapmalıyım?

Diş ipini ilk kullandığınızda diş etlerinden kan gelebilir, bu oldukça normal ve sık rastlanan bir durumdur. Ancak yaşanılan bu kanama aynı zamanda farklı bir diş eti rahatsızlığının da habercisi olabilir. Normal diş eti kanaması yaşıyorsanız birkaç gün içerisinde diş etlerinizin ipe alışacağını göreceksiniz. Düzenli diş ipi kullanmanıza karşın hala diş eti kanaması devam ediyorsa Dent Leon ile iletişime geçmenizi öneririz.

Diş ipi kullanmanın bir yaşı, yaş aralığı yoktur. Kaç yaşında olursanız olun diş ipi kullanmanızı kesinlikle öneriyoruz. Dişlerin temizlenmesinde büyük etkiye sahip olan diş ipi diş sağlığınızın da uzun ömürlü korunmasına olanak sağlar.

Detaylı bilgi ve tüm hizmetlerimizle ilgili bilgi almak için dentleon.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş: