Gülüş Tasarımı

İmplant tedavisi herhangi bir sebepten ötürü dişlerini kaybeden hastaların en sık tercih ettiği yöntemlerin başında gelir.

Biz Sizi Arayalım!

  Neler Yapıyoruz?

  Dent Leon Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinikleri alanında güncel ve güvenilir, tedavi, yöntem ve teknolojileri konforlu koşullarla hastalarına sunar.

  Gülüş Tasarımı

  Gülüş tasarımı uygulaması kişinin hem doğal hem de sağlıklı bir gülüşe sahip olmasının amaçlandığı bir tedavi yöntemidir. Yalnızca estetik güzelliği hedeflemekle kalmaz, aynı zamanda diş ve diş etlerinde meydana gelen sorunları ortadan kaldırarak dudak, diş ve diş etleri arasındaki mükemmel uyumu hedefler. Bu amaç doğrultusunda tasarlanan gülüş, hastanın ağız ve diş sağlığı gereksinimlerine olduğu kadar beklentilerine de olumlu yanıt veren bir dizi işlemler bütününden oluşmaktadır.

  Tedavi, kişiye özgü olarak belirlenen adımlardan meydana gelir. İlk olarak kapsamlı bir inceleme sonrasında gereksinim duyulan tedaviler diş hekimi tarafından belirlenen sıraya göre başlatılır. Bu işlemler arasında sağlıksız dişlerdeki sorunların giderilmesi ve diş eti rahatsızlıklarının tedavisi başta olmak üzere estetik kaygılarla yapılacak olan müdahaleler de yer almaktadır. Hastanın cinsiyeti, beklentisi ve yüz şekli değerlendirilerek ortaya çıkarılan tasarımda amaç, son derece doğal, sağlıklı ve estetik bir gülüş elde etmektir.

   

  Elde edilen maksimum gülüş 7 gün gibi çok kısa bir sürede yapılmaktadır. Maksimum konforla tedavi olan hastalarımız bu süre içinde günlük hayatlarına rahat bir şekilde devam edebilmektedirler.

  İngiliz Hasta Zirkonyum Dişleri İle Işığa Karşı Gülümsüyor

  Gülüş Tasarımı Tedavisinde Hangi İşlemler Uygulanır?

  Gülüş estetiği süreci içerisinde izlenen iki farklı süreç mevcuttur. Bunlar pembe estetik ve beyaz estetik olarak adlandırılır. Pembe estetik kapsamında diş etlerine müdahale edilirken beyaz estetikte ise diş bölgesine odaklanılır. Pembe ve beyaz estetik alanlarına ayrı ayrı yoğunlaşılsa da gülüş tasarımının değerlendirilmesi bir bütün olarak gerçekleştirilir. Bu süreçlerde ilk olarak belirlenen alanlarda bir rahatsızlık olup olmadığına bakılır. Eğer saptanan bir hastalık mevcutsa önce soruna yönelik bir tedavi sürecine başlanır, ardından estetik müdahalelere geçilir. Bahsi geçen tedavi süreci arasında şu işlemlere rastlanılabilir:

  • Çürük veya kırık dişler
  • Çeşitli diş eti rahatsızlıkları
  • Diş beyazlatma işlemleri
  • İmplant veya protez gerektiren diş eksiklikleri
  • Diş sıralanmasında mevcut bozukluğu gidermek amacıyla ortodontik tel tedavisi
  • Lamine veya zirkonyum diş kaplamaları.

  Dijital Gülüş Tasarımı Nedir?

  Hastanın yüz hatlarının bilgisayar ortamına aktarılması sonucunda gerçekleştirilen, tedavi sonrasında hastanın elde edeceği gülüşün bilgisayar ortamında gerçeğe en yakın haliyle tasarlanmasıdır. Hastanın gereksinimleri ve beklentileri üzerinde durularak gerçekleştirilen tasarımlarda yüz hattına en uyumlu ve sağlıklı gülüş belirlenmektedir.

  CAD / CAM teknolojisi sayesinde hastanın elde edeceği dişler insan eli değmeden tasarlanır. Dijital diş hekimliğinin geldiği bu nokta ile beraber hastanın tüm istekleri karşılanmaktadır. Hastaya maksimum konfor ile  en sağlıklı ve hastaya en uygun gülümseme sağlanmaktadır. Hastalar tedavi sürecini son derece acısız ve ağrısız geçirmektedirler.

  Gülüş Tasarımı Çeşitleri Nelerdir?

  Bu süreçte hastanın beklentileri büyük rol oynamaktadır. Hem yüz hatlarına uyumlu hem de hastanın arzu ettiği çizgilere sahip bir gülüş elde etmeye yarayan birkaç farklı tasarım mevcuttur.

  1. Çekici gülüş tasarımı: Özellikle genç ve büyüleyici bir gülüş isteyenlerin ilk tercihi olan bu tasarımda ön dişler vurgulanır.
  2. Entelektüel gülüş tasarımı: Orta yaş grubunun en sık tercih ettiği tasarım entelektüel gülüştür. Dişlerin aynı boyda sıralandığı bu tasarım kişiye olgun ama bir o kadar da estetik bir gülüş sağlamaktadır.
  3. Sportif gülüş tasarımı: Bu tasarımın en güçlü yönü kişiye canlı ve enerjik bir görünüm katmasıdır. Ön dişler yine diğer dişlere göre daha uzun olarak tasarlansa da çekici tasarıma oranla daha kısa tutulur.

  Gülüş Estetiği Nasıl Yapılır?

  Gülüş estetiğinde başarı kıstası hem hastanın mevcut sorunlarının giderilmesinden hem de beklentilerine ve yüz hatlarına uygun olarak şekillendiren bir gülümseme sahibi olmasından geçer. Bu sebeple ilk olarak kişinin ağız ve diş sağlığı problemleri üzerine odaklanmak gerekmektedir. Hastanın ağız ve diş sağlığı problemlerine odaklanıldıktan sonra hastanın estetik kaygıları konuşulur ve hastaya maksimum estetik ve konfor sağlanarak hastaya en uygun gülüş kazandırılmaktadır. Bu işlem Türkiye’nin birçok şehrinde yapılsa da İzmir gülüş tasarımı konusunda oldukça profesyonel hekimleri bünyesinde barındıran bir şehirdir. 

  Zirkonyum Dişleri Yapılan İngiliz Hasta Gülümsüyor

  Gülüş tasarımı sürecinde ortodontik tedavi ihtiyacı değerlendirilir. Gerek duyulmadığı takdirde diş ve diş etlerine odaklanılır. Diş etlerine yalnızca hastalık olması durumunda müdahale edilmez. Aynı şekilde diş eti seviyesi, dişlerin daha uzun ve estetik görülmesi amacıyla kısaltılabilmektedir.

  Dişlere de tıpkı diş etleri gibi daha estetik bir görünüme sahip olması amacıyla müdahale edilir. Eğer eksik diş mevcutsa implant tedavisine başvurulabilir, aynı şekilde kompozit dolgu tercih edilerek dişte ortaya çıkan bozukluklar giderilebilir. Kompozit dolgunun oluşan bozukluğu engellemeyecek boyutta olduğu durumlarda porselen lamine veya zirkonyum kaplama seçenekleri değerlendirilebilir. Bunlara ek olarak pek çok tasarımda diş beyazlatma işlemine de gerek duyulmaktadır. Hem iç hem de dış faktörlere bağlı olarak gelişen sararma ve lekelenmelerin diş beyazlatma işlemiyle ortadan kalkmasıyla dişler daha sağlıklı ve beyaz görünür.

  Gülüş Tasarımı Fiyatı Ne Kadardır?

  Fiyatlara dair net bir rakam belirlenmesi mümkün değildir. Hastanın ihtiyacına göre şekillenen bir dizi işlem içeren bu tedavi yönteminin fiyatına dair en doğru bilgi için bize her zaman danışabilirsiniz. İzmir gülüş tasarımı fiyatlarını merak ediyorsanız kliniğimizi arayabilir veya internet üzerinden araştırma yapabilirsiniz.

  Öncesi Sonrası