Ortodonti 2022 Fiyatları

Ortodonti 2022 Fiyatları

Ortodonti, uyumsuz ve yamuk dişlerin ilişkilerini kontrol ve teşhis eden, bu durumu tedavi eden diş hekimliği branşının adıdır. Ortodonti tedavisinde uzman hekimlere başvurmanız son derece önemlidir. Ortodonti tedavi fiyatları hastanın durumu, yapılacak tedavi ve kullanılacak malzemelere göre farklılık göstermektedir.  Dent Leon İzmir ortodonti tedavisinde uzman hekimleriz ile birlikte hizmetinizdedir. 

Ortodonti Bozukluk Çeşitleri

Overbite: Üst dişlerin alt dişlerden daha önde olmasıdır. Ortodonti tedavisi ile düzeltilebilir.

Underbite: Alt dişlerin üst dişlerden daha önde olmasıdır. Bu durumda alt dudak üst dudağın üzerine gelir. Diş teli ile tedavi edilir.

Cossbite: Alt ve üst dişler arasında ters kapanış görülmesidir. Ortodonti tedavisi ile düzeltilebilir.

Openbite: Ön dişlerin birbirine değmemesi ve dişlerin arasında aralık olması durumudur. Ortodontik tedavi ile düzeltilir. 

Boşluklar: Çevresel faktörler veya genetik sebeplerle kaybedilen dişler arasında boşluk oluşmasıdır. Ortodonti tedavisi ile düzeltilir.

Ortodonti Tedavi Çeşitleri

Söz konusu ortodonti tedavisi olduğu zaman hastaların aklına ilk fiyat gelse de ilk dikkat edilmesi gereken konu uygun tedavi yöntemidir. Öncelikle diş hekiminin tecrübesi ve kullanılan malzemelerin kalitesi çok önemlidir. Yaygın olarak kullanılan 4 tip ortodonti tedavi türü vardır. Ortodonti tedavi türleri şunlardır:

Porselen braketler (şeffaf diş teli): Şeffaf diş telleri daha estetik durduğu için sıklıkla tercih edilmektedir. Ancak metal diş telleri kadar dayanıklı olmadığı için daha dikkatli kullanılmalıdır.

Lingual braketler (lingual diş teli): Lingual diş telleri dişlerin görünen yani ön kısmına değil de görünmeyen kısmına yapılır. Fiyat açısından diğer braketlere göre daha pahalıdır.

Şeffaf diş plağı: Bu tedavi türü daha hafif olan çene ve diş problemlerinde kullanılır. Bu plağı gece gündüz istediğiniz zaman takabilirsiniz. Diş hekiminiz ne kadar süre ile kullanacağız konusunda sizi bilgilendirecektir.

İzmir ortodonti tedavisinden önce kliniğimize gelip uzman hekimlerimize tedavi süreci hakkında merak ettiğiniz soruları sorup fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Paylaş:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email